Pozitív nyom Siófokon – Drogmegelőzés a Balaton partján

Bodybuilder a siófoki Bodymedia Beach fesztiválon, a Drogmentes Világért Alapítvány ’Hagyj pozitív nyomot a világban!’ molinója előtt, hüvelykujját mutatva

Augusztus 10-én a siófoki Plázs nemcsak a nyári napsütés és a Balaton hullámai miatt volt különleges, hanem egy inspiráló közösségi akció miatt is. A Bodymedia Beach – a Just Clear Fitness Fesztivál keretében – a testépítés, az egészséges életmód és a drogprevenció találkozóhelyévé vált.

A rendezvény fő szervezője, Kovács “Bunny” Zsolt, a magyar fitneszvilág ismert alakja, olyan programokat hozott a strandra, amelyek a testi egészség mellett a tudatos életvitel fontosságát is hangsúlyozták.

Hagyj pozitív nyomot a világban!

A nap egyik leglátványosabb és legkedveltebb pontja a Drogmentes Világért Alapítvány standja volt, ahol egy 2×2 méteres, “Hagyj pozitív nyomot a világban!” feliratú molinó várta a strandolókat.

A felület nagy része fehér volt, így bárki befestékezheti a kezét, és kéznyomát otthagyhatta a molinón – egy jelképes üzenetként a tisztább, drogoktól mentes jövő mellett.

A kreatív program óriási sikert aratott: több mint 1000 strandoló kapott Igazság a drogokról füzeteket. Sokan maguk mondták el, hogy drogok nélkül élnek, fontos számukra a sport, az egészséges életmód és a célokkal teli, értékteremtő élet.

Önkéntes az Igazság a drogokról füzetet nyújt át egy strandolónak a siófoki Bodymedia Beach fesztiválon

Az “Igazság a drogokról” kiadványok

A Drogmentes Világért Alapítvány által terjesztett Igazság a drogokról füzetek a világ egyik legismertebb és legszélesebb körben használt drogfelvilágosító anyagai. Minden kiadvány egy-egy szerre vagy szerkategóriára fókuszál, közérthetően, tényekkel és valós történetekkel mutatva be azok hatásait.

Közérthető nyelvezet

Mindenki számára befogadható formában mutatják be a drogok hatásait.

Valós történetek

Fiatalok és felnőttek beszámolói hitelesítik a tényeket.

Széles körű elérés

Magyarországon ezek a füzetek iskolákba, sportegyesületekbe, fesztiválokra és közösségi eseményekre is eljutnak.

Céljuk, hogy hiteles, könnyen befogadható információt adjanak a fiataloknak és felnőtteknek, segítve őket a tudatos döntéshozatalban.

Önkéntesek az Igazság a drogokról füzeteket osztanak Párizsban, az Eiffel-torony előtt, a 2024-es olimpia idején

A Drogmentes Világért Alapítvány globális és hazai munkája

A Drogmentes Világért Alapítvány nemcsak a Balatonnál aktív. Világszerte több mint 180 országban vannak jelen, és évente több tízmillió emberhez juttatják el a drogprevenciós üzenetet.

Legutóbbi nemzetközi kampányuk például a 2024-es párizsi olimpián is megjelent, ahol sportolók és önkéntesek több mint egymillió embernek adtak okot arra, hogy nemet mondjon a drogokra. Magyarországon számos iskolai előadás, közösségi rendezvény és sportesemény kapcsolódik a programhoz.

Iskolai előadások

Tanulók ezrei kapnak hiteles információt a drogok valódi hatásairól.

Nemzetközi események

A 2024-es párizsi olimpián például több mint egymillió ember találkozott a program üzenetével.

Közösségi rendezvények

Fesztiválok, sportnapok, családi programok, ahol interaktív módon hívják fel a figyelmet a megelőzésre.

 

Üzenet a Balatonról az egész országnak

A siófoki Bodymedia Beach akció bebizonyította, hogy a drogmegelőzés nemcsak komoly téma lehet, hanem élmény is. A kéznyomokkal teli molinó a nyár egyik legpozitívabb üzenetét hordozta: egy tisztább, egészségesebb jövő mindannyiunk közös felelőssége.

Strandoló kéznyomot hagy a „Hagyj pozitív nyomot a világban!” molinón a siófoki Bodymedia Beach fesztiválon